آموزشی

بهترین ایرلاین برای حمل حیوانات خانگی

بهترین ایرلاین برای حمل حیوانات خانگی

بهترین ایرلاین برای حمل حیوانات خانگی

ایرلاین‌های مختلف قوانین متفاوتی برای پذیرش حیوانات خانگی دارند. که با توجه به مقصد مسافرین و با توجه به ویژگی‌های حیوان خانگی مسافر، از بین ایرلاین‌های مختلف می‌توان بهترین ایرلاین برای حمل حیوانات خانگی و سفری بی‌دغدغه به مقصد مورد نظر انتخاب کرد‌.

از لحظه‌ای که تصمیم به همراه داشتن پت در پرواز می‌گیرید، عوامل مختلف می‌توانند انتخاب ایرلاین را برای شما دشوار کنند. این که نژاد سگ یا گربه شما چیست؟ مقصد شما کدام کشور یا شهر است؟ وزن سگ یا گربه شما چقدر است؟ باکس حیوان خانگی شما چه ابعادی دارد؟ آیا مدارک خروج پت شما تکمیل است یا خیر؟ تیتر هاری مورد نظر مقصد شما آماده است یا خیر؟ چند ساعت همراه با حیوان خانگیتان در پرواز  خواهید بود؟ در چه فصلی قصد سفر به همراه سگ یا گربه خود را دارید؟ آیا مقصد شما اجازه ورود پت از طریق داخل کابین و قسمت بار را می‌دهد یا فقط حالت کارگو مجاز است؟ همه این ها می‌توانند در انتخاب ایرلاین مناسب تأثیر گذار باشند.

از لحظه پذیرش پت در فرودگاه مبدأ توسط ایرلاین، در حین پرواز، ترانزیت تا رسیدن به مقصد و تحویل پت، انتخاب ایرلاین مناسب نقش بسزایی در راحتی یا سختی حمل و نقل حیوانات خانگی خواهد داشت.

مراحل پذیرش حیوان خانگی توسط ایرلاین‌ها

در ادامه مطلب می‌خواهیم روند این کار را توضیح دهیم. تا از مراحل پذیرش حیوانات خانگی (سگ و گربه) توسط ایرلاین‌ها در سفر با حیوانات خانگی بیشتر آشنا شوید:

  • برای سفر با سگ و گربه باید با قوانین کشور مقصد کاملاً آشنا باشید. زیرا در بسیاری از کشورها روش‌های مختلفی برای پذیرش پت وجود دارد. مثلاً برای انتقال پت به امارات و انگلیس امکان انتقال از طریق داخل کابین و قسمت بار نیست. و حیوانات خانگی حتماً باید از طریق کارگو منتقل شوند. در نتیجه دانستن این که کدام ایرلاین را می‌توان برای انتقال حیوانات خانگی با توجه به قوانین مقصد انتخاب کرد، مرحله اول است.
  • علاوه بر اینکه مدارک حیوانات خانگی با توجه به مقررات مقصد باید تهیه شود (مثل آزمایش تیتر هاری و فرم ها و جداول خواسته شده و غیره). بسیاری از ایرلاین‌ها نیز مدارک خاص خود را برای پذیرش پت نیاز دارند. به همراه نداشتن مدارک مورد نیاز ایرلاین می‌تواند منجر به عدم پذیرش پت توسط آن‌ها شود.
  • باید اطمینان حاصل کرد که آیا نژاد سگ یا گربه شما جزء نژادهای ممنوع ایرلاین نباشد. چون بسیاری از ایرلاین‌ها محدودیت‌هایی برای پذیرش نژادهای پوزه کوتاه (در سگ‌ها و گربه‌ها) و برخی از نژادهای سگ‌های بزرگ دارند. که باید حتماً قبل از خرید بلیط آن را در نظر گرفت.
  • باید از استاندارد ایرلاین در مورد باکس حیوانات خانگی اطمینان حاصل کرد و باکس پت از لحاظ جنس‌، ابعاد و ویژگی‌های ساختاری مورد تایید ایرلاین تهیه شود. سپس حضور حیوانات خانگی قبل از تاریخ سفر باید روی بلیط مسافر رزرو شود. اصطلاحاً بلیط سگ یا بلیط گربه تهیه گردد. زیرا هر پرواز ظرفیت محدودی برای پذیرش حیوانات خانگی دارد. پس لطفاً فراموش نکنید که صرف داشتن تیتر هاری، برگه دامپزشکی و یا مدارک کامل کشور مقصد در صورت ناقص بودن مدارک ایرلاین، امکان عدم پذیرش پت از جانب ایرلاین وجود دارد.

فراموش نکنید که عدم تطابق اطلاعات ارائه شده در مورد حیوانات خانگیتان به ایرلاین با واقعیت، میتواند منجر به عدم پذیرش آن‌ها در فرودگاه شود.

ایرلاین‌های محبوب برای حمل حیوانات خانگی

در ادامه مطلب به ایرلاین های محبوب برای سفر با حیوانات خانگی می‌پردازیم:

می‌توان از ایرلاین ترکیش و لوفتانزا، بعنوان بهترین ایرلاین‌های برای سفر با حیوانات خانگی نام برد. این دو ایرلاین اجازه حضور پت داخل کابین را با رعایت شرایط وزنی می‌دهند. به همین دلیل بهترین ایرلاین برای حمل حیوانات خانگی از دید صاحبین حیوانات این دو ایرلاین هستند.

ایرلاین‌ها عربی مثل ایرلاین قطر و امارات با آنکه اجازه حضور پت داخل کابین را نمی‌دهند، ولی به دلیل گستردگی پروازهایشان به اقصی نقاط دنیا ایرلاین‌های پرکاربردی برای مهاجرت حیوانات خانگی می‌باشند.

در مورد کارگو سگ‌ها و گربه‌ها ایرلاین قطر و لوفتانزا مناسب می‌باشند و می‌توان انتقال حیوانات خانگی به اکثر نقاط دنیا را با این ایرلاین‌ها انجام داد.

ایرلاین‌های ایرانی اجازه حضور پت در قسمت بار را می‌دهند. و ایرلاین‌های ایران ایر و ماهان جزء ایرلاین‌های محبوب برای سفر با پت در ایرلاین‌های ایرانی می‌باشند.

هزینه سفر با حیوانات خانگی

هزینه حضور حیوانات خانگی در هر ایرلاین متفاوت است. با توجه به وزن و ابعاد باکس پت محاسبه می‌گردد. مبلغ دریافتی هر ایرلاین با توجه به محاسبات ویژه آن ایرلاین در مقاصد و زمان‌های مختلف متفاوت است. بنابراین برای انتخاب بهترین ایرلاین برای حمل حیوانات خانگی نکات بسیاری را باید مدنظر قرار داد.

شرکت ایران پت تراول با سال‌ها تجربه در همکاری با ایرلاین های مختلف افتخار این را دارد که مشاوره کامل در رابطه با همه موارد مورد نیاز سفر به همراه حیوانات بهترین ایرلاین برای حمل حیوانات خانگی مختلف به همه نقاط دنیا را برای مراجعه کنندگان گرامی بر عهده بگیرد.

این مطلب را با دوستان خود به اشتراک بگذارید