انتقال بدون مسافر پت (کارگو)

یکی از خدمات پرطرفدار شرکت ایران پت تراول، ارسال بدون مسافر حیوانات خانگی (کارگو) به اقصی نقاط دنیا می‌باشد. در ادامه مطلب به این نکته می‌پردازیم که اساساً چرا گاهی حیوانات باید بدون همراهی صاحبشان منتقل شوند. و انتقال بدون مسافر پت (کارگو) چگونه است.

 بسیاری از مسافران بنا به دلایل مختلف مثل سفرهای اضطراری و بدون برنامه ریزی قبلی مجبور به مسافرت بدون حیوان خانگیشان می‌شوند. در نتیجه انتقال پت خود را به بعد از سفر خود منتقل می‌کنند. و بعد از ثبات در کشور مقصد و با برنامه ریزی بهتر اقدام به انتقال حیوان خانگیشان از طریق کارگو می‌کنند.

انتقال حیوان خانگی به اروپا

دسته‌ای دیگه از افراد به دلیل عدم اطلاع از قوانین کشور مقصد از لحاظ زمان‌بندی دچار مشکل می‌شوند. مثلاً برای ورود پت به کشورهای اروپایی باید 3 ماه از آزمایش تیتر هاری گذشته باشد تا پت امکان ورود به اروپا را پیدا کند. بسیاری از افراد به دلیل عدم اطلاع از این مورد، زمانی تصمیم به تهیه مدارک برای پت خود می‌گیرند. که از لحاظ زمانی دیر شده است. در نتیجه باید ابتدا خودشان سفر کنند و بعد از گذشت زمان مشخص از آزمایش تیتر هاری، انتقال بدون مسافر پت (کارگو) خود را انجام دهند.

مقصد انتقال حیوانات خانگی

مقصد مسافرین هم در انتخاب روش کارگو حیوان زنده موثر است. زیرا ورود پت به بعضی از کشورها مثل انگلستان، استرالیا، سنگاپور و … فقط از طریق کارگو امکان پذیر است. هیچ مسافری نمی‌تواند حیوان خانگی خود را به همراه خویش وارد این دسته از کشورها کند. زیرا طبق قوانین این کشورها از قبل باید ورود پت هماهنگ شود. و این انتقال از طریق کارگو حیوان زنده توسط ایرلاین‌ها انجام بگیرد.

ایرلاین‌ های انتقال بدون مسافر پت (کارگو)

کارگو حیوان زنده فقط از طریق ایرلاین‌های خارجی انجام می‌گیرد. و ایرلاین‌های لوفتانزا، قطر و امارات از محبوب ترین ایرلاین‌ها برای انجام کارگو حیوانات زنده می باشند. ولی ایرلاین‌های ایرانی مثل ایران ایر و ماهان و … امکان انجام این نوع انتقال را ندارند.

نگرانی های صاحبین پت هنگام انتقال حیوان به صورت کارگو

بیشترین نگرانی صاحبین حیوانات خانگی در مور محل نگهداری حیوانات در طول پرواز است. در رابطه با این موضوع باید به اینکه نکته اشاره کرد که در انتقال بدون مسافر پت (کارگو)، آنها به بخش مخصوص کارگو حیوان زنده هواپیما منتقل می‌شوند. که از لحاظ اکسیژن، فشار هوا و درجه حرارت عیناً مثل کابین است. در نتیجه در طول پرواز خطری حیوانات را تهدید نمی‌کند.

مراحل ارسال کارگو حیوانات خانگی هنگام مهاجرت

در گام اول باید از مورد اطمینان حاصل کرد که آیا کشور مقصد اجازه انتقال بدون مسافر پت (کارگو) و بدون همراهی صاحبشان را می‌دهد یا خیر. چون طبق مقررات بعضی از کشورها من جمله ایران اجازه ورود حیوانات از طریق کارگو و بدون همراهی صاحب پت وجود ندارد.

در مرحله دوم، مدارک پت باید طبق قوانین کشور مقصد و بطور کامل تهیه گردد. مثلاً آزمایش تیتر هاری از مهمترین مدارک درخواستی بسیاری از کشورها می‌باشد. که باید در آزمایشگاه‌های خاصی انجام گیرد.  با توجه به نتیجه تست هاری و بقیه موارد خواسته شده پکیج مدارک برای انتقال پت از طریق کارگو تهیه شود. گاهاً بعضی از افراد به اشتباه فکر می‌کنند تنها با داشتن پاسپورت پت (پاسپورت سگ یا پاسپورت گربه) امکان انجام انتقال از طریق کارگو وجود دارد در حالی که مدارک باید به دقت طبق قوانین کشور مقصد تهیه گردد.

در گام سوم باید ایرلاین متناسب با کشور مقصد انتخاب شود. بعد از آن پرواز رزرو گردد و شماره بارنامه برای پرواز اخذ گردد.

در مرحله بعدی باید موافقت دفتر ایرلاین کشور مقصد را برای پذیرش پت در کشور مقصد اخذ کرد. نام این پروسه اصطلاحاً Ok To Farwoard است.

در مرحله بعدی باید مراحل پذیرش پت و باکس در فرودگاه توسط دفتر ایرلاین انجام گیرد و بعد از پلمپ کردن باکس حیوان، پت تحویل ایرلاین گردد.

در مرحله آخر، پت تحویل دفتر ایرلاین در کشور مقصد می شود. و نهایتاً بعد از انجام تشریفات گمرکی تحویل پت به صاحب انجام می‌شود.

باکس استاندارد انتقال حیوانات خانگی

یکی دیگر از مسائل مهم در انتقال حیوانات خانگی از طریق کارگو حیوان زنده، باکس استاندارد است.

حساسیت ایرلاین در انتقال از طریق در استاندارد بودن باکس دو چندان است. در صورت استاندارد نبودن باکس، ایرلاین مربوطه پت را در فرودگاه پذیرش نمی‌کند. پست قبل از رزرو پرواز باکس استاندارد چه از نظر ساختار و چه از نظر ابعاد باید تهیه گردد. تا هنگام پذیرش توسط ایرلاین ایجاد اشکال نشود.

ایران پت تراول با انجام صدها پرونده انتقال بدون مسافر پت (کارگو)، افتخار این را دارد تا صفر تا صد خدمات مربوط به انتقال حیوانات خانگی به روش بدون مسافر را برای هموطنان عزیز به انجام برساند.