اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به انگلستان

بردن حیوانات خانگی به انگلستان

از گذشته کشور انگلستان از مهمترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت بوده است. بسیاری از هموطنان خواهان مهاجرت به همراه حیوانات خانگیشان هستند. اما به دلیل قوانین نسبتا پیچیده انگلستان، دشواری‌های زیادی برای این دسته افراد می‌تواند بوجود بیاید. در این مطلب به شرایط، قوانین و مدارک مورد نیاز برای انتقال و بردن حیوانات خانگی به انگلستان می‌پردازیم.

قوانین بردن حیوانات خانگی به انگلستان (انگلیس)

 • انتقال سگ و گربه از طریق کارگو (بدون همراهی مسافر)
 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • آزمایش تیتر هاری
 • درمان ضد انگلی
 • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی کشور انگلستان
 • اخذ مجوز ورود پت از انگلستان

۱- انتقال حیوانات از طریق کارگو

امکان بردن حیوانات خانگی به انگلستان از طریق همراهی با مسافر وجود ندارد. سگ ها و گربه ها باید حتماً ارسال شوند یا اصطلاحا از طریق کارگو وارد این کشور شوند. این بدین معنیست که امکان ارسال پت به انگلیس فقط از طریق کارگو میسر میباشد و نمی‌توانید سگ یا گربه خود را هنگام سفر همراه داشته باشید.

۲- میکروچیپ

اولین شرط انتقال حیوان خانگی به انگلیس داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهند داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد بریتانیا را داشته باشد.

۳- واکسیناسیون

واکسیناسیون پت باید کامل باشد.

طبق قوانین انگلستان برای ورود حیوانات خانگی، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه های کنترل هاری در کشور انگلستان، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، آزمایش تیتر هاری هم در قوانین انتقال حیوانات خانگی به بریتانیا وجود داد.

از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می‌شود، تکنیک انجام آزمایش، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری و گذشت ۳ ماه از این آزمایش برای اخذ سایر مجوزات است.

۵- درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به انگلستان ارائه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد این کشور است. تاریخ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین این کشور بعد از ورود حیوانات خانگی به انگلستان به دقت بررسی می‌گردد.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز انگلستان از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن حیوانات خانگی به انگلستان (سگ و گربه) باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد این کشور اهمیت بالایی دارد.

۷- اخذ مجوز ورود پت از انگلستان

قبل از بردن حیوانات خانگی به انگلستان باید با درج اطلاعات و مدارک حیوان خانگی در مرکز پذیرش حیوانات فرودگاه مربوط به این مورد اقدام به اخذ مجوز ورود پت به انگلیس کرد. زیرا بدون دریافت این مجوز از ورود حیوانات خانگی به این کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

اگر قوانین ارسال سگ به انگلستان را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون همراه داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد انگلستان شده باشد. در ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال می‌شود. ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

هزینه بردن حیوانات خانگی به انگلیس

با توجه به نوسانات بازار ارز و هزینه‌های انجام آزمایشات، تهیه فرم‌ها و اخذ مجوزهای لازم برای انتقال سگ و گربه به انگلیس، هزینه‌های بردن حیوانات خانگی به انگلستان متفاوت خواهد بود. می‌توانید جهت دریافت مشاوره و تخمین هزینه های انتقال حیوان خانگی خود به انگلستان با کارشناسان ما در تماس باشید.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام صد ها پرونده بردن حیوانات خانگی به انگلستان افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

4 نظر در “بردن حیوانات خانگی به انگلستان

 1. طاهر گفت:

  با سلام برای انگلستان سگ کوچک دارم برای انتقال به انگلستان لطفا راهنمایی کنید

  1. ایران پت تراول گفت:

   با سلام،
   جهت راهنمایی و مشاوره لطفاً با شماره ۰۹۱۲۰۸۰۸۶۶۱ در واتس اپ پیام بدهید. توضیحات کامل برای شما ارسال خواهد شد

 2. ژ احمدی گفت:

  سلام گربه من کمتر از ۴ ماه هست که از بریتانیا امده به ایران و حال میخواهم با خود برگردانمش ایا این ازمایشات لازم هست ؟

  1. ایران پت تراول گفت:

   با سلام،
   بله آزمایش تیتر هاری برای همه حیواناتی که مقصدشان انگلستان هست، اجباری می باشد. لطفا برای اطلاعات بیشتر از طریق یکی از درگاه های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 + نه =