اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی)

بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی)

از محبوب‌ترین مقاصد ایرانیان برای مسافرت و مهاجرت کشور امارات و شهر دبی است. بسیاری از هموطنانی که تمایل به بردن پت به امارات و دبی را دارند، با شرایط بردن سگ یا گربه به امارات (دبی) آشنایی ندارند. در این مطلب به تفصیل قوانین بردن حیوانات خانگی به امارات را بررسی می‌کنیم.

ورود حیوانات خانگی (سگ و گربه) به امارات (دبی)

با افزایش تمایل ایرانیان برای مهاجرت و مسافرت به دبی، تعداد افرادی که تمایل به بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی) دارند هم رو به افزایش است. اما مراحل زیاد و گاهاً پیچیده برای انتقال حیوانات خانگی به دوبی برای بسیاری از افراد ایجاد نگرانی کرده است. در حالی که می‌توان با کمک گرفتن از یک گروه با تجربه کار انتقال سگ و گربه به این کشور را بدون دردسر و به راحتی انجام داد.

قوانین انتقال پت (سگ و گربه) به دبی:

در ابتدا بصورت  فهرست‌وار به فوانین بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی) می‌پردازیم.

 • انتقال فقط از طریق گارگو پت میسر است (انتقال بدون همراهی مسافر)
 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • آزمایش تیتر هاری
 • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی امارات
 • اخذ مجوز ورود پت از کشور امارات
 • هر نفر حداکثر 2 حیوان خانگی

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می کنیم.

1- انتقال فقط از طریق کارگو پت میسر است (انتقال بدون همراهی مسافر)

طبق قوانین امارات کسی نمی‌تواند همراه خود بصورت داخل کابین یا در قسمت بار حیوان خانگی خود را به دبی وارد کند. تنها راه انتقال از طریق کارگو است. به همین منظور باید پرواز رزرو شود و بعد از رسیدن حیوان خانگی، کار ترخیص از کشور مقصد انجام گیرد.

در نتیجه برای بردن حیوانات خانگی به امارات (ارسال سگ یا گربه به دبی) باید روش کارگو پت در دستور کار قرار گیرد.

2- واکسیناسیون پت باید کامل باشد

طبق قوانین امارات برای بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی) باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

3- میکروچیپ

اولین شرط ورود حیوانات خانگی به دبی داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد امارات را دارا باشد.

4- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. بسته به میزان کنترل ویروس و برنامه‌های بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی)، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، آزمایش تیتر هاری هم در قوانین ورود حیوانات خانگی بر امارات وجود دارد. از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود. و تکنیک انجام آزمایش و صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری است. در ضمن بعد از انجام آزمایش تیترهاری در صورت مطلوب بودن نتیجه، این آزمایش تا یک سال برای ورود پت به دبی معتبر خواهد بود.

5- مجوزها، فرم‌ها و جداول مورد نیاز برای بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی)

مثل بقیه کشورهای جهان برای برای بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی)، باید مجوزهای مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم‌ها طبق استاندارد کشور امارات اهمیت بالایی دارد.

6- اخذ مجوز ورود پت از کشور امارات

قبل از ورود پت به دبی باید با درج اطلاعات و مدارک پت در سامانه دولتی مربوط به این مورد اقدام به اخذ مجوز ورود آن به امارات کرد. زیرا بدون دریافت این مجوز از ورود حیوانات خانگی به دبی جلوگیری می‌شود.

7- هر نفر حداکثر 2 حیوان خانگی

هر فرد به ازای هر پاسپورت فقط می‌تواند حداکثر 2 قلاده حیوان خانگی را به کشور امارات منتقل کند.

اگر قوانین بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی) را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ یا گربه خود تهیه کند، از ورود پت به دوبی جلوگیری به عمل می‌آید. در ابتدا اقدام به برگشت پت به کشور مبدا می‌گردد. یا در صورت امکان قرنطینه فرودگاهی، سگ یا گربه قرنطینه می‌شود تا برحسب نقص پرونده اقدام مناسب انجام شود.

شایان ذکر است که تمام هزینه‌های برگشت پت یا انجام واکسیناسیون، آزمایش و قرنطینه فرودگاهی به عهده صاحب آن می‌باشد. در صورتی که صاحب پت امکان پرداخت مبلغ مذکور را نداشته باشد متاسفانه یوتانازی انجام می‌گیرد.

نژاد های ممنوعه برای بردن به امارات

نژادهای زیر برای ورود به امارات ممنوع هستند و از ورود آنها جلوگیری به عمل می‌آید:

Staffordshire Bull Terrier, American Pit Bull Terrier, American Staffordshire Terrier, American Bully, Brazilian Mastiff (Fila Brasiliero), Argentinian Mastiff (Dogo Argentino), Tibetan Mastiff, Neapolitan Mastiff, French Mastiff (Dogue de Bordeaux), Boerboel, Bullmastiff, Cane Corso (Italian Mastiff), Bully Kutta (Alangu Mastiff, Indian Mastiff), Perro De Presa Canario (Canary Mastiff), Japaneese tosa, Presa Canario

هزینه‌های بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی)

هزینه بردن سگ و گربه به امارات (دبی) متفاوت است. بهتر است برای آگاهی کامل از این هزینه‌ها با کارشناسان شرکت ما که به صورت آنلاین پاسخگوی شما هستند در ارتباط باشید. همچنین برای آگاهی از شرایط مهاجرت با پت نیز می‌توانید با ما در ارتباط باشید.

اگر قصد بردن حیوانات خانگی به امارات (سگ و گربه) را دارید، و می‌خواهید این کار را از طریق کارگو انجام دهید. ایران پت تراول افتخار این را دارد که با تجربه ارسال صدها سگ و گربه به دبی، خدمات خود را به هم میهمانان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی) از طریق یکی از درگاه های تماس با ما در ارتباط باشید.

2 نظر در “بردن حیوانات خانگی به امارات (دبی)

 1. شادي مير حسنپور گفت:

  سلام من يه سگ ترير ٩ كيلويي دارم كه ميخوام با خودم يك ماه ببرم و برش گردونم ممنون ميشم راهنمايي كنيد🙏

  1. ایران پت تراول گفت:

   با سلام،
   جهت راهنمایی و مشاوره لطفاً با شماره ۰۹۱۲۰۸۰۸۶۶۱ در واتس اپ پیام بدهید. توضیحات کامل برای شما ارسال خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یازده − 11 =