اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به آمریکا

بردن حیوانات خانگی به آمریکا

از آنجایی که پرجمعیت ترین کشور دنیا از لحاظ تعداد ایرانیان برای مقصد مهاجرت، کشور آمریکا می‌باشد و بسیاری از این عزیزان به همراه حیوان خانگی خود به این کشور سفر می‌کنند، همواره دغدغه بسیاری از این افراد عدم اطلاع کامل از قوانین بردن حیوانات خانگی به آمریکا است، که گاهاً به دلیل همین اطلاعات نادرست و ناکافی دچار مشکلات بسیاری در فرودگاه‌های مختلف جهت ورود حیوانات خانگی به خاک کشور آمریکا شده‌اند.

بطور مثال می‌توان به ممنوعیت اخیر ورود سگ به  آمریکا از مبدا ایران اشاره کرد. که به سرعت تبدیل به دغدغه‌ای بزرگ برای بسیاری از هموطنان گردیده است. در ادامه مطلب به تفصیل قوانین ورود سگ به آمریکا را بررسی می‌کنیم:

قوانین ورود سگ به آمریکا

از تاریخ 15 جولای سال 2021 قوانین ورود سگ به آمریکا تغییر کرد. عملاً ورود سگ از ایران و بسیاری از کشورها که از لحاظ آلودگی به ویروس هاری high risk دسته‌بندی شدند، ممنوع اعلام گردید. مگر تحت شرایط خاص و بعد از صدور اجازه ورود (import permit) از مرکز کنترل و پیشگیری بیماری‌های آمریکا.

در ابتدا بصورت فهرست وار به قوانین و شرایط جدید بردن حیوانات خانگی به آمریکا به آمریکا می‌پردازیم:

 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • آزمایش تیتر هاری
 • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی آمریکا
 • اخذ مجوز ورود یا import permit
 • انتقال از طریق روش همراه مسافر و کارگو
 • هر نفر حداکثر 2 سگ

حال در ادامه مطلب هر کدام از این موارد را بررسی می‌کنیم.

1- میکروچیپ

اولین شرط ورود سگ به آمریکا داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون کاشت میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد آمریکا را داشته باشد.

2- واکسیناسیون کامل

طبق قوانین جدید این کشور، برای بردن حیوانات خانگی به آمریکا نیاز به واکسیناسیون کامل و آپدیت می‌باشد. برای تایید واکسیناسیون هاری استانداردهای تازه‌ای از جهت زمان‌بندی و نوع واکسن‌ها در نظر گرفته شده است.

3- آزمایش تیتر هاری (سرولوژی)

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند بعد از جولای 2021، طبق قوانین جدید هر سگ برای ورود به کشور آمریکا باید ریپورت آزمایش تیتر هاری از یکی از آزمایشگاه‌های مورد تایید آمریکا داشته باشد. (در ایران آزمایشگاه مورد تایید وجود ندارد).

تکنیک انجام آزمایش و صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری اهمیت بالایی دارد. در ضمن بعد از انجام آزمایش در صورت مطلوب بودن نتیجه، این آزمایش تا یکسال برای اقدام به منظور اخذ مجوز ورودش سگ به آمریکا معتبر خواهد بود.

4- مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز آمریکا از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان و برای مثال مانند قوانین بردن سگ به دبی، برای بردن سگ‌ها به آمریکا باید مجوزهای مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم‌ها  طبق استاندارد آمریکا اهمیت بالایی دارد.

5- اخذ مجوز ورود یا ایمپورت پرمیت

بعد از جولای 2021، قبل از ورود سگ به آمریکا باید نسبت به اخذ مجوز ورود سگ از مبدا کشورهای high risk از لحاظ ویروس هاری اقدام کرد.

بدون همراه داشتن ایمپورت از ورود سگ‌ها به کشور آمریکا جلوگیری بعمل می‌آید.

6- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

از هر دو طریق امکان بردن سگ به آمریکا وجود دارد. ولی این نکته مهم نباید فراموش شود که فقط از طریق تعداد مشخص از فرودگاه‌های آمریکا امکان ورود سگ به خاک آن کشور وجود دارد. در صورتی که ورود سگ از طریق فرودگاه‌های مجاز نباشد از ورود سگ به خاک آمریکا جلوگیری بعمل می‌آید.

7- هر نفر حداکثر 2 سگ

هر فرد به ازای هر پاسپورت فقط می‌تواند حداکثر ۲ قلاده سگ را به کشور آمریکا انتقال دهد.

اگر قوانین ورود سگ به آمریکا را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون همراه داشتن ایمپورت پرمیت وارد آمریکا شده باشد در ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

باید به این نکته توجه کرد که قرنطینه فرودگاهی در فرودگاه‌های آمریکا اعمال نمی‌گردد.

هزینه های بردن سگ به آمریکا

هزینه‌های بردن حیوانات خانگی به آمریکا بسته به نوع پرواز، وزن، ابعاد سگ و فرودگاه مقصد، متفاوت است.  بهتر است برای آگاهی کامل از این هزینه‌ها با کارشناسان شرکت ما که بصورت آنلاین پاسخگوی شما هستند در ارتباط باشید. در آخر به این نکته مهم باید توجه کرد که علاوه بر قوانین کلی ورود سگ به آمریکا هر ایالت آمریکا نیز شرایط خاص خود را برای ورود سگ‌ها دارد. که بسته به مقصد مسافر آن قوانین هم باید در نظر گرفته شود.

قوانین ورود گربه به آمریکا

شرایط بردن گربه به آمریکا با بردن حیوانات خانگی به آمریکا متفاوت است. در ادامه مطلب به تفضیل قوانین ورود گربه ها به آمریکا را بررسی می کنیم. در ابتدا بصورت فهرست وار به قوانین و شرایط انتقال گربه به آمریکا می‌پردازیم

 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • مجوزها ، فرم ها و جداول درخواستی آمریکا
 • انتقال از طریق روش همراه مسافر و کارگو
 • هر نفر حداکثر ۳ گربه

حال در ادامه مطلب هر کدام از این موارد را بررسی می کنیم.

1- میکروچیپ

اولین شرط ورود گربه به آمریکا داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون کاشت میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد آمریکا را داشته باشد.

2- واکسیناسیون کامل

طبق قوانین آمریکا، همه واکسن‌های ویروسی باید کامل و آپدیت باشد.

۳- مجوزها، فرم‌ها و جداول مورد نیاز برای بردن حیوانات خانگی به آمریکا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن گربه ها به آمریکا باید مجوزهای مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم‌ها طبق استاندارد آمریکا اهمیت بالایی دارد. بدون همراه داشتن ایمپورت از ورود گربه به کشور آمریکا جلوگیری بعمل می‌آید. و امکان بردن حیوانات خانگی به آمریکا توسط شما وجود نخواهد داشت.

۴- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

از هر دو طریق یعنی هم از طریق مسافر و هم از طریق انتقال حیوان با کارگو امکان بردن گربه به آمریکا وجود دارد.

۵- هر نفر حداکثر 3 گربه

هر فرد به ازای هر پاسپورت فقط می تواند حداکثر ۳ قلاده گربه را به کشور آمریکا انتقال دهد.

اگر قوانین ورود گربه به آمریکا را رعایت نکنیم چه اتفاقی می افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای گربه خود تهیه کند. در ابتدا اقدام به برگشت گربه به کشور مبدا می‌گردد. ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.باید به این نکته توجه کرد که قرنطینه فرودگاهی در فرودگاه های آمریکا اعمال نمی‌گردد.

هزینه های بردن گربه به آمریکا

هزینه‌های انتقال گربه به آمریکا بسته به نوع پرواز، وزن، ابعاد گربه و فرودگاه مقصد، متفاوت است. بهتر است برای آگاهی کامل از این هزینه‌ها با کارشناسان شرکت ما که بصورت آنلاین پاسخگوی شما هستند در ارتباط باشید.

در آخر به این نکته متهم باید توجه کرد که علاوه بر قوانین کل بردن حیوانات خانگی به آمریکا، هر ایالت آمریکا نیز شرایط خاص خود را برای ورود گربه‌ها دارد که بسته به مقصد مسافر آن قوانین هم باید در نظر گرفته شود.

ایران پت تراول با تجربه صدها پرونده موفق در اخذ مدارک مورد نیاز برای بردن حیوانات خانگی به آمریکا خدمات خود را به هموطنان عزیز ارائه می‌دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دوازده − نه =