اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی

بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی

بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی دارای قوانین متفاوت و خاصی است. در سال های اخیر به دلیل ایجاد فرصت سرمایه‌گذاری و اخذ اقامت، کشور قبرس شمالی به یکی از محبوب ترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت تبدیل شده است. اما با توجه به تغییر قوانین قبرس شمالی برای ورود سگ ها و گربه ها، بسیاری از هموطنان در این مورد دچار مشکل شده اند. در این مطلب قصد داریم شما را با قوانین انتقال حیوانات خانگی به قبرس شمالی آشنا کنیم. همچنین به تفضیل شرایط و قوانین انتقال سگ و گربه به قبرس شمالی را بررسی می‌کنیم.

قوانین انتقال پت (سگ و گربه) به قبرس شمالی

در ابتدا بصورت فهرست وار به قوانین انتقال حیوان خانگی به قبرس شمالی می‌پردازیم:

  • انتقال از طریق همراهی مسافر
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی قبرس
  • اخذ مجوز ورود پت از کشور قبرس شمالی
  • هر نفر حداکثر ۳ حیوان خانگی

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می کنیم.

1- انتقال حیوان خانگی با همراهی مسافر

قبرس شمالی جز آن دسته از کشور‌هایی نیست که ممنوعیت ورود پت به روش همراه مسافر را داشته باشند. امکان انتقال حیوانات خانگی به روش قسمت بار و داخل کابین مهیا است.

2- واکسیناسیون

برای بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی واکسیناسیون پت باید کامل باشد.

طبق قوانین قبرس شمالی برای ورود حیوانات خانگی، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

3- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد قبرس شمالی را داشته باشد.

4- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. بسته به میزان کنترل ویروس و برنامه‌های کنترل هاری در کشور قبرس شمالی، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، آزمایش تیتر هاری هم در قوانین بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی وجود دارد.

از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود، تکنیک انجام آزمایش و صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری است. در ضمن بعد از انجام آزمایش تیتر هاری در صورت مطلوب بودن نتیجه، این آزمایش تا یک سال برای ورود پت به قبرس شمالی معتبر خواهد بود.

5- مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز قبرس شمالی از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن سگ یا بردن گربه به قبرس شمالی باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور قبرس شمالی اهمیت بالایی دارد.

6- اخذ مجوز ورود پت از کشور قبرس شمالی

قبل از ورود پت به قبرس باید با درج اطلاعات و مدارک حیوان خانگی در سامانه دولتی مربوط به این مورد اقدام به اخذ مجوز ورود پت به قبرس شمالی کرد. زیرا بدون دریافت این مجوز از ورود حیوانات خانگی به این کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

7- هر نفر حداکثر ۳ حیوان خانگی

هر فرد به ازای هر پاسپورت فقط می تواند حداکثر ۳ قلاده حیوان خانگی را به کشور قبرس شمالی منتقل کند.

اگر  قوانین بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ یا گربه خود تهیه کند از ورود پت جلوگیری به عمل می‌آید. در ابتدا اقدام به برگشت پت به کشور مبدا می‌گردد. یا در صورت امکان قرنطینه فرودگاهی، سگ یا گربه قرنطینه می شوند. تا برحسب نقص پرونده اقدام مناسب انجام شود.

شایان ذکر است که تمام هزینه‌های برگشت پت یا انجام واکسیناسیون، آزمایش و قرنطینه فرودگاهی به عهده صاحب آن می‌باشد. در صورتی که صاحب حیوان خانگی امکان پرداخت مبلغ مذکور را نداشته باشد متاسفانه یوتانازی انجام می‌گیرد.

این نکته را توجه کنید. بر خلاف تصور عموم‌، قوانین بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی کاملا متفاوت از قوانین کشور ترکیه است. و تهیه مدارک بر حسب استاندارهای ترکیه برای مقصد قبرس شمالی نتیجه ای جز برگشت به مبدا یا قرنطینه فرودگاهی نخواهد داشت.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به قبرس شمالی از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده − 4 =