اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به اسلوونی

بردن حیوانات خانگی به اسلوونی

کشور های اروپایی همواره از پر رفت و آمدترین مقاصد برای ایرانیان بوده اند. عدم اطلاع از قوانین بردن حیوانات خانگی به اسلوونی دقیق و آپدیت این دسته از کشورها ، تعدد ایرلاین ها با مقررات مختلف برای این مقاصد و جزییات فرودگاهی در کشورهای مختلف اروپایی گاها مسافرین را برای انتقال بدون قرنطینه حیوانات خانگیشان به دردسر می اندازد. در این مطلب مقررات انتقال حیوانات خانگی به اسلوونی را بررسی می کنیم و در ادامه به تفضیل به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به اسلوونی می پردازیم .

قوانین انتقال پت (سگ و گربه) به اسلوونی

در ابتدا بصورت  فهرست وار به قوانین بردن حیوانات خانگی به اسلوونی به اسلوونی می پردازیم:

  • از طریق همراه مسافر و کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی اسلوونی

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می کنیم.

۱- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

اسلوونی جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی  هم بصورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو وجود دارد.

۲- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به اسلوونی داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد اسلوونی را داشته باشد.

۳- واکسیناسیون

 واکسیناسیون پت باید کامل باشد.

طبق قوانین این کشور برای بردن حیوانات خانگی به اسلوونی، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه های کنترل هاری در اروپا، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، آزمایش تیتر هاری هم در قوانین انتقال حیوانات خانگی به اسلوونی وجود داد.

از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود، تکنیک انجام آزمایش ، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری  و گذشت ۳ ماه از این آزمایش برای اخذ سایر مجوزات است.

۵-درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به اسلوونی ارائه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد اروپا است.

تاریخ ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین اسلوونی بعد از ورود حیوانات خانگی به این کشور با دقت بررسی می شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز اسلوونی از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن سگ یا بردن گربه به اسلوونی باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور اسلوونی اهمیت بالایی دارد.

اگر قوانین بردن حیوانات خانگی به اسلوونی را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون همراه داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد اسلوونی شده باشد در ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال میشود ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام ده ها انتقال موفق به اسلوونی افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به اسلوونی از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − یک =