اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به اسلواکی

بردن حیوانات خانگی به اسلواکی

کشور های اروپایی همواره از پر رفت و آمدترین مقاصد برای ایرانیان بوده‌اند. عدم اطلاع از قوانین دقیق و آپدیت بردن حیوانات خانگی به اسلواکی، تعدد ایرلاین‌ها با مقررات مختلف برای این مقاصد و جزییات فرودگاهی در کشورهای مختلف اروپایی گاهاً مسافرین را برای انتقال بدون قرنطینه حیوانات خانگیشان به دردسر می‌اندازد. در این مطلب مقررات بردن حیوانات خانگی به اسلواکی را بررسی می‌کنیم. در ادامه به تفضیل به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به اسلواکی می‌پردازیم.

قوانین بردن حیوانات خانگی به اسلواکی

در ابتدا بصورت فهرست وار به قوانین انتقال حیوان خانگی به اسلواکی می پردازیم

  • انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی اسلواکی

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می‌کنیم.

۱- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

اسلواکی جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی هم بصورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو وجود دارد.

۲- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به اسلواکی داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد اسلواکی را داشته باشد.

۳- واکسیناسیون

واکسیناسیون پت باید کامل باشد. طبق قوانین اسلواکی برای ورود حیوانات خانگی، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است، که به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه های کنترل هاری در اروپا، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، آزمایش تیتر هاری هم در قوانین انتقال حیوانات خانگی به اسلواکی وجود داد.

از موارد مهم در این مورد، مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می‌شود، تکنیک انجام آزمایش، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری و گذشت ۳ ماه از این آزمایش برای اخذ سایر مجوزات است.

۵- درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به اسلواکی ارايه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد اروپا است. تاریخ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی هستند که استاندارد بودنشان طبق قوانین اسلواکی آن بعد از بردن حیوانات خانگی به اسلواکی به دقت بررسی می‌شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز اسلواکی از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن سگ یا بردن گربه به اسلواکی باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور اسلواکی اهمیت بالایی دارد.

اگر قوانین بردن حیوانات خانگی به اسلواکی را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون همراه داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد اسلواکی شده باشد در ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال میشود ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام ده ها انتقال موفق به اسلواکی افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به اسلواکی از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 1 =