اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به عمان

بردن حیوانات خانگی به عمان

قوانین بردن حیوانات خانگی به عمان

یکی از مقاصدی که اخیراً بسیاری از ایرانیان آن را برای مهاجرت انتخاب می کنند، کشور عمان است. برای بردن حیوانات خانگی به عمان مقرراتی وجود دارد که صاحبین سگ و گربه‌های خانگی به آنها واقف نیستند. قوانین ورود پت به کشور عمان به تازگی دستخوش تغییراتی شده است که بسیاری با عدم آگاهی از این تغییرات در فرودگاه عمان دچار مشکل شده‌اند. در این مطلب مقررات ورود حیوانات خانگی به عمان را بررسی می کنیم و در ادامه به تفضیل به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به عمان می پردازیم.

قوانین انتقال پت (سگ و گربه) به عمان

در ابتدا مطلب بصورت فهرست وار به قوانین بردن حیوانات خانگی به عمان می پردازیم:

  • انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی عمان
  • اجازه ورود

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می کنیم.

۱- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

عمان جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی هم بصورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو وجود دارد. یعنی شما هم می‌توانید سگ یا گربه خانگی خود را همراه خود در سفر به عمان ببرید، هم به صورت کارگو حیوان خانگی خود را به این کشور انتقال دهید.

۲- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به عمان داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد این کشور را داشته باشد. قبل از بردن حیوانات خانگی به عمان باید میکروچیپ استانداردی در بدن سگ یا گریه شما کاشت شده باشد. برای کاشت میکروچیپ نیر می‌توانید با کارشناسان ما مشورت نمایید.

۳- واکسیناسیون

برای بردن حیوانات خانگی به عمان واکسیناسیون پت باید کامل باشد. طبق قوانین این کشور برای ورود حیوانات خانگی، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد. در غیر اینصورت امکان انتقال پت شما به این کشور میسر نمی‌باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

این بیماری بین انسان و حیوان مشترک است و به سیستم عصبی بدن حمله می‌کند. با توجه به برنامه‌های کنترل هاری در عمان، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، آزمایش تیتر هاری نیز در قوانین بردن حیوانات خانگی به عمان وجود داد.

از موارد مهم در اینباره، مورد تایید بودن آزمایشگاهی است که نمونه به آن ارسال می شود. تکنیک انجام آزمایش، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری و گذشت ۳ ماه از این آزمایش برای اخذ سایر مجوزات ضروری است.

۵-درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به عمان ارائه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد این کشور است. تاریخ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین عمان بعد از ورود حیوانات خانگی به این کشوربه دقت بررسی می‌شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز عمان از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن سگ یا بردن گربه به عمان باید مجوزهای مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور عمان اهمیت بالایی دارد.

۷- اجازه ورود

قبل از ورود پت به این کشور باید از سامانه دولتی مربوط به این مورد درخواست مجوز ورود ثبت شود. زیرا بدون مجوز ورود از وارد شدن پت به عمان جلوگیری خواهد شد.

نژادهای ممنوعه عمان

طیق قوانین عمان، ورود نژادهای زیر ممنوع می باشد:

Pitbull, Staffordshire Terrier, American Bully, Mastiff, Fila Brasileiro, Dogo Argentino, Japanese Tosa, Rottweiler, Doberman Pinscher, Presa Canario, Boxer, Boerboel, Caucasian Shepherd Dog, Anatolian Karabash, Great Dane

اگر قوانین ورود پت به عمان را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای پت خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون همراه داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد عمان شده باشد در ابتدا اقدام به برگشت پت به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال می‌شود. ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام صد ها انتقال موفق به عمان افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر درباره بردن حیوانات خانگی به عمان از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × 2 =