اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به ایتالیا

بردن حیوانات خانگی به ایتالیا

کشور های اروپایی همواره از پر رفت و آمدترین مقاصد برای ایرانیان بوده‌اند. عدم اطلاع از قوانین دقیق و آپدیت این دسته از کشورها، تعدد ایرلاین‌ها با مقررات مختلف برای این مقاصد و جزییات فرودگاهی در کشورهای مختلف اروپایی گاهاً مسافرین را برای انتقال بدون قرنطینه حیوانات خانگیشان به دردسر می‌اندازد. در این مطلب قوانین بردن حیوانات خانگی به ایتالیا را بررسی می‌کنیم. سپس به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به ایتالیا می‌پردازیم‌.

قوانین بردن حیوانات خانگی به ایتالیا

در ابتدا بصورت فهرست‌وار به قوانین انتقال حیوان خانگی به ایتالیا می‌پردازیم

  • انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی ایتالیا

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می‌کنیم.

۱- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

ایتالیا جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی  هم بصورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو وجود دارد.

۲- میکروچیپ

مانند قوانین بردن سگ به آلمان اولین شرط بردن حیوانات خانگی به ایتالیا داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد ایتالیا را داشته باشد.

۳- واکسیناسیون

واکسیناسیون سگ یا گربه شما باید کامل باشد. طبق قوانین این کشور برای بردن حیوانات خانگی به ایتالیا، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

هاری از بیماری‌هایی محسوب می‌شود که بین انسان و حیوان مشترک است. این ویروس به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه‌های کنترل هاری در اروپا، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، اخذ گواهی تیتر هاری هم در قوانین انتقال حیوانات خانگی به ایتالیا وجود داد.

از موارد مهم در اینباره، مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می‌شود، تکنیک انجام آزمایش‌، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری و گذشت ۳ ماه از این آزمایش برای اخذ سایر مجوزات است.

۵- درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به ایتالیا ارايه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد اروپا است. تاریخ‌، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین ایتالیا بعد از ورود حیوانات خانگی به این کشوربه دقت چک می‌شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز ایتالیا از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن حیوانات خانگی به ایتالیا باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم‌ها برطبق استاندارد کشور ایتالیا اهمیت بالایی دارد. بنابراین بهتر است این مورد را به یک شرکت معتبر واگذار کنیم.

اگر قوانین ورود سگ به ایتالیا را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد. یا بدون همراه داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد ایتالیا شده باشد. در ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال می‌شود. ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام ده ها پرونده بردن حیوانات خانگی به ایتالیا افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد. برای اطلاعات بیشتر از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =