اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به آلمان

بردن حیوانات خانگی به آلمان

کشورهای اروپایی همواره از پر رفت و آمدترین مقاصد برای ایرانیان هستند. عدم اطلاع از قوانین دقیق و آپدیت این دسته از کشورها، تعدد ایرلاین‌ها با مقررات مختلف برای این مقاصد و جزییات فرودگاهی در کشورهای مختلف اروپایی گاهاً مسافرین را برای انتقال بدون قرنطینه حیوانات خانگیشان به دردسر می اندازد. در این مطلب مقررات بردن حیوانات خانگی به آلمان را بررسی می‌کنیم. در ادامه به تفصیل به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به آلمان می پردازیم.

قوانین بردن حیوانات خانگی به آلمان

در ابتدا بصورت  فهرست‌وار به قوانین انتقال حیوان خانگی  به آلمان می‌پردازیم

  • انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی آلمان

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می کنیم.

۱- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

آلمان جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی همراه مسافر و هم بصورت کارگو وجود دارد.

۲- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به آلمان داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد آلمان را داشته باشد.

۳- واکسیناسیون

واکسیناسیون پت باید کامل باشد. طبق قوانین این کشور برای بردن حیوانات خانگی به آلمان، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه‌های کنترل هاری در اروپا، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، اخذ برگه تیتر هاری هم در قوانین انتقال حیوانات خانگی به آلمان وجود داد.

از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود، تکنیک انجام آزمایش، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری و گذشت ۳ ماه از این آزمایش برای اخذ سایر مجوزات است.

۵- درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به آلمان ارائه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد اروپا است.

تاریخ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین آلمان ان بعد از ورود حیوانات خانگی به آن کشور به دقت بررسی می‌شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز آلمان از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن حیوانات خانگی به آلمان باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور آلمان اهمیت بالایی دارد.

اگر قوانین ورود سگ به آلمان را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون همراه داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد آلمان شده باشد در ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال میشود ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام صد ها انتقال موفق به آلمان  افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به آلمان از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

چهارده − 12 =