اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به استونی

بردن حیوانات خانگی به استونی

کشور های اروپایی همواره از پر رفت و آمدترین مقاصد برای ایرانیان بوده اند. عدم اطلاع از قوانین دقیق و آپدیت این دسته از کشورها ، تعدد ایرلاین ها با مقررات مختلف برای این مقاصد و جزییات فرودگاهی در کشورهای مختلف اروپایی گاها مسافرین را برای انتقال بدون قرنطینه حیوانات خانگیشان به دردسر می اندازد. در این مطلب مقررات بردن حیوانات خانگی به استونی را بررسی می کنیم و در ادامه به تفضیل به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به استونی می پردازیم .

قوانین بردن حیوانات خانگی به استونی

در ابتدا بصورت  فهرست وار به قوانین انتقال حیوان خانگی  به استونی می پردازیم:

  • انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی استونی

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می کنیم.

۱- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

این کشور جز آن دسته از مقاصدی است که بردن حیوانات خانگی به استونی هم بصورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو وجود دارد.

۲- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به استونی داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد استونی را داشته باشد.

۳- واکسیناسیون

واکسیناسیون پت باید کامل باشد.

طبق قوانین استونی برای ورود حیوانات خانگی، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه های کنترل هاری در اروپا، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، آزمایش تیتر هاری هم در قوانین بردن حیوانات خانگی به استونی وجود داد.

از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود، تکنیک انجام آزمایش ، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری  و گذشت ۳ ماه از این آزمایش برای اخذ سایر مجوزات است.

۵-درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به استونی ارايه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد اروپا است.

تاریخ ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین استونی بعد از ورود حیوانات خانگی به این کشور با دقت چک می‌شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز استونی از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن حیوانات خانگی به استونی باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور استونی اهمیت بالایی دارد.

اگر قوانین بردن حیوانات خانگی به استونی را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد. همراه نداشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد. در ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال میشود ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام ده ها انتقال موفق به استونی افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به استونی از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پنج × چهار =