اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به کلمبیا

بردن حیوانات خانگی به کلمبیا

اگرچه در مقابل سایر کشورها مانند استرالیا، کانادا، آمریکا و کشورهای اروپایی، کلمبیا مقصدی کم رفت و آمدتر برای انتقال سگ و گربه خانگی محسوب می‌شود، اما برخی از صاحبان حیوانات خانگی ممکن است این کشور را جهت مهاجرت انتخاب نمایند. از این رو برای بردن حیوانات خانگی به کلمبیا از ایران قوانین و مقرراتی وجود دارد که بسیاری از آنها نیز مشابه قوانین بردن سگ و گربه به سایر کشورهاست، که در این مطلب به آنها خواهیم پرداخت. شرکت ایران پت تراول اولین شرکت حمل و نقل حیوانات خانگی به منظور تسریع در فرآیند مهاجرت حیوانات خانگی، همچنین آسودگی خیال صاحبین سگ و گربه خانگی این قوانین را برای تمامی کشورهایی که به دنبال رفتن یا اقامت در آنها هستید را به طور خلاصه بیان کرده است.

قوانین بردن حیوانات خانگی به کلمبیا

در ابتدا بصورت فهرست‌وار به قوانین بردن حیوانات خانگی به کلمبیا می‌پردازیم و در ادامه هر یک از این موضوعات را شرح خواهیم داد:

  • انتقال سگ و گربه خانگی از طریق همراه مسافر و کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیتر هاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی شیلی

در ادامه مطلب هر کدام از این موارد را به صورت کامل شرح خواهیم داد. و در صورتی که جواب سوالات خود را پیدا نکردید یا ابهامی داشتید می‌توانید با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

۱- انتقال سگ یا گربه خانگی همراه مسافر

این کشور جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی به کلمبیا هم بصورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو مهیا است. یعنی می‌توانید سگ یا گربه خانگی خود را هنگام سفر با خود سوار هواپیما کنید یا آن را به صورت کارگو انتقال دهید.

۲- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به کلمبیا داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک حیوان خانگی شما اعتبار نخواهد داشت. همچنین میکروچیپ کاشته شده باید دارای استاندارد کشور کلمبیا باشد. پس به این مورد دقت داشته باشید زیرا بدون میکروچیپ سایر مدارک و موارد نیز در نظر گرفته نخواهد شد.

۳- واکسیناسیون

واکسیناسیون سگ یا گربه شما باید کامل و استاندارد باشد. طبق قوانین این کشور برای بردن حیوانات خانگی به کلمبیا، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

همانطور که قبلاً نیز اشاره کردیم، هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه‌های کنترل هاری، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، اخذ برگه تیتر هاری هم در قوانین بردن حیوانات خانگی به کلمبیا وجود داد.

از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می‌شود، تکنیک انجام آزمایش، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری می‌باشد.

۵- درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به کلمبیا ارائه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد کلمبیا است.

تاریخ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین کلمبیا بعد از ورود حیوانات خانگی به آن کشور به دقت بررسی می‌شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز برای بردن حیوانات خانگی به کلمبیا از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن حیوانات خانگی به کلمبیا باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور کلمبیا اهمیت بالایی دارد.

اگر قوانین ورود سگ و گربه به کلمبیا را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال می‌شود ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام ده ها انتقال موفق به کلمبیا افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به کلمبیا از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دو × 4 =