اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به کانادا

بردن حیوانات خانگی به کانادا

به جرات می‌توان گفت بیشترین تعداد پت که به همراه صاحبینشان خاک ایران را ترک می‌کنند مقصدشان کانادا است. این کشور یکی از محبوب‌ترین مقاصد ایرانیان برای مهاجرت است. همچنین درخواست برای بردن حیوانات خانگی به کانادا در این مهاجرت بسیار بالاست.

متاسفانه بعد ار اینکه ۲ قلاده سگ مبتلا به هاری از ایران به کانادا منتقل شدند از سپتامبر ۲۰۲۲ قوانین ورود پت به کانادا تا حدودی دستخوش تغییر شد.

قوانین بردن حیوانات خانگی به کانادا

در ادامه به تفصیل به قوانین و شرایط ورود سگ ها و گربه ها به کانادا می پردازیم:

 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی کانادا
 • به همراه داشتن مدارک اثبات مالکیت پت
 • انتقال از طریق روش همراه مسافر و کارگو
 • هر نفر حداکثر ۳ پت

حال در ادامه مطلب هر کدام از این موارد را بررسی می‌کنیم.

1- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به کانادا داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون کاشت میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهند داشت. در ضمن میکروچیپ مورد استفاده باید استاندارد کانادا را داشته باشد.

2- واکسیناسیون کامل

طبق قوانین جدید کانادا، برای ورود سگ ها و گربه ها نیاز به واکسیناسیون کامل و آپدیت می‌باشد. برای تایید واکسیناسیون هاری استانداردهای تازه‌ای از جهت زمان‌بندی و نوع واکسن‌ها در نظر گرفته می‌شود.

3- مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز کانادا از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان  برای بردن سگ‌ها و گربه ها به کانادا باید مجوزهای مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم‌ها طبق استاندارد کانادا خصوصا بعد از تغییر قوانین در سپتامبر ۲۰۲۲ اهمیت بالایی دارد.

4- به همراه داشتن مدارک اثبات مالکیت پت

از مدارک درخواستی مورد نیاز کانادا، مدارکی است که نشان دهنده مالکیت پت توسط مسافر باشد و باید طبق فرمت و فرم مخصوص طبق استاندارد کانادا تهیه شود. می‌توانید برای دریافت مدارک حیوانات خانگی جهت مهاجرت با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

5- انتقال از طریق همراهی مسافر و کارگو

از هر دو طریق امکان بردن حیوانات خانگی به کانادا وجود دارد. ولی این نکته مهم نباید فراموش شود که فقط از طریق تعداد مشخص از فرودگاه‌های کانادا امکان ورود پت به خاک آن کشور وجود دارد. در صورتی که ورود حیوانات خانگی از طریق فرودگاه‌های مجاز نباشد از ورود سگ‌ها و گربه‌ها به خاک کانادا جلوگیری بعمل می‌آید.

6- هر نفر حداکثر ۳ پت

هر فرد به ازای هر پاسپورت فقط می‌تواند حداکثر ۳ قلاده سگ یا گربه را به کشور کانادا انتقال دهد.

اگر قوانین بردن حیوانات خانگی به کانادا را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ یا گربه خود تهیه کند. ابتدا اقدام به برگشت سگ یا گربه به کشور مبدا می‌گردد. ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

باید به این نکته توجه کرد که قرنطینه فرودگاهی در فرودگاه‌های کانادا اعمال نمی‌گردد.

نژاد های ممنوعه برای ورود سگ به کانادا

ورود نژادهای زیر به کانادا ممنوع می باشد:

The American Staffordshire Terrier

 Pit Bull Terrier

 American Pit Bull Terrier

 Staffordshire Bull Terrier

هزینه های بردن حیوانات خانگی به کانادا

هزینه‌های بردن حیوانات خانگی به کانادا بسته به نوع پرواز، وزن، ابعاد سگ‌ها و گربه‌ها و فرودگاه مقصد، متفاوت است. بهتر است برای آگاهی کامل از این هزینه‌ها با کارشناسان شرکت ما که بصورت آنلاین پاسخگوی شما هستند در ارتباط باشید.

2 نظر در “بردن حیوانات خانگی به کانادا

 1. جواد گفت:

  درود
  ممنون از راهنمایی خوبتون فقط یک انتقاد دارم. چرا توی ایران وقتی حرف از پت یا همون حیوان خانگی میشه همه فقط سگ و گربه رو به عنوان پت در نظر میگیرن؟ الان تکلیف کسی که پت غیر از سگ و گربه داشته باشه چیه؟

  1. sina گفت:

   با سلام،
   فعلاً متاسفانه اطلاعات و امکانات کافی برای ارائه خدمات به سایر گونه‌ها وجود ندارد. ولی در آینده نزدیک حتماً انجام خواهد شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده + 16 =