اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به برزیل

بردن حیوانات خانگی به برزیل

برزیل جز مقاصدی است که برخی از مهاجران و مسافران این کشور و صاحبین حیوانات خانگی مانند سگ و گربه به آن سفر می‌کنند. بردن حیوانات خانگی به برزیل شرایط و قوانین خاصی دارد که در ادامه این مطلب سعی خواهیم کرد برخی از آنها را بیان کنیم.

قوانین بردن حیوانات خانگی به برزیل

در ابتدا بصورت فهرست‌وار به قوانین بردن سگ و گربه به برزیل می‌پردازیم:

  • انتقال از طریق همراه مسافرو کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی برزیل

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می‌کنیم.

۱- انتقال از طریق همراه مسافر

این کشور که در قاره آمریکا است جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی به برزیل هم بصورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو مهیا است. برای آشنایی با انتقال سگ و گربه به صورت کارگو مطلب ما درباره این موضوع را می‌توانید در وب‌سایت دنبال کنید.

۲- میکروچیپ

یکی از شروط بردن حیوانات خانگی به برزیل داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد این کشور را داشته باشد. البته اکثر مدارک و قوانین بردن سگ و گربه به کشورهای مختلف مشترک است.

۳- واکسیناسیون

واکسیناسیون پت باید کامل باشد. طبق قوانین این کشور برای بردن حیوانات خانگی به برزیل، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه‌های کنترل هاری، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، اخذ برگه تیتر هاری هم در قوانین بردن حیوانات خانگی به برزیل وجود داد.

از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می شود، تکنیک انجام آزمایش و صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری است.

۵- درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به برزیل ارايه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد برزیل است. تاریخ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین برزیل ان بعد از ورود حیوانات خانگی به این کشور به دقت بررسی می‌شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز برزیل از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن حیوانات خانگی به برزیل باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور برزیل اهمیت بالایی دارد.

اگر قوانین بردن حیوانات خانگی به برزیل را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورت عدم رعایت موارد و کسری هر یک از مدارک، ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال می‌شود ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام ده ها انتقال موفق به برزیل افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به برزیل از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + سیزده =