اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به بلژیک

بردن حیوانات خانگی به بلژیک

کشورهای اروپایی همواره از پر رفت و آمدترین مقاصد برای ایرانیان بوده اند. عدم اطلاع از قوانین دقیق و آپدیت این دسته از کشورها ، تعدد ایرلاین ها با مقررات مختلف برای این مقاصد و جزییات فرودگاهی در کشورهای مختلف اروپایی گاها مسافرین را برای انتقال بدون قرنطینه حیوانات خانگیشان به دردسر می‌اندازد. در این مطلب مقررات بردن حیوانات خانگی به بلژیک را بررسی می‌کنیم و در ادامه به تفضیل به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به بلژیک می‌پردازیم .

قوانین بردن حیوانات خانگی به بلژیک (سگ و گربه) به بلژیک

در ابتدا بصورت فهرست وار به قوانین بردن حیوانات خانگی به بلژیک می پردازیم:

  • انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • درمان ضد انگلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی بلژیک

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می کنیم.

۱- انتقال از طریق همراه مسافر و کارگو

بلژیک جزء آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی هم بصورت همراه مسافر و هم بصورت کارگو حیوان خانگی وجود دارد.

۲- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به بلژیک داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد بلژیک را داشته باشد.

۳- واکسیناسیون

برای بردن حیوانات خانگی به بلژیک واکسیناسیون حیوان خانگی شما باید کامل باشد.

طبق قوانین این کشور برای بردن حیوانات خانگی به بلژیک، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۴- آزمایش تیتر هاری

هاری جز بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان است. که به سیستم عصبی حمله می‌کند. با توجه به برنامه های کنترل هاری در اروپا، علاوه بر واکسیناسیون منظم هاری، آزمایش تیتر هاری هم در قوانین انتقال حیوانات خانگی به بلژیک وجود داد.

از موارد مهم در این مورد: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می‌شود، تکنیک انجام آزمایش، صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری و گذشت ۳ ماه از این آزمایش برای اخذ سایر مجوزات است.

۵-درمان ضد انگلی

یکی از موارد مهم برای ورود بدون قرنطینه حیوانات خانگی به بلژیک ارايه مستندات درمان ضد انگلی طبق استاندارد اروپا است.

تاریخ ، متد درمان و داروی استفاده شده از مواردی است که استاندارد بودنشان طبق قوانین بلژیک بعد از ورود حیوانات خانگی به این کشور به دقت چک می شود.

۶- فرم ها و جداول مورد نیاز بلژیک از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن سگ یا بردن گربه به بلژیک باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور بلژیک اهمیت بالایی دارد.

اگر قوانین بردن حیوانات خانگی به بلژیک را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ خود تهیه کند مثلاً آزمایش سرولوژی تیتر هاری نداشته باشد. یا از آزمایشگاه مورد تایید نباشد و یا بدون همراه داشتن مدارک درمان ضد انگلی استاندارد وارد بلژیک شده باشد در ابتدا اقدام به برگشت سگ به کشور مبدا می‌گردد. در غیر این صورت اگر امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد معمولا به مدت ۳ ماه قرنطینه فرودگاهی اعمال می‌شود. ولی در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام صد ها انتقال موفق به بلژیک  افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

هزینه بردن سگ یا گربه به بلژیک چقدر است؟

هزینه بردن حیوانات خانگی (سگ و گربه) به بلژیک یا هر کشور دیگری بستگی به موارد بسیاری دارد. برای اطلاعات بیشتر از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

17 − سه =