اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به استرالیا

بردن حیوانات خانگی به استرالیا

به جرات می توان گفت سخت ترین و پیچیده ترین مقصد برای انتقال حیوانات خانگی ، کشور استرالیا است. از آنجایی که اخیرا مقصد بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت، شهرهای مختلف این کشور است، مراحل سخت بردن حیوانات خانگی به استرالیا باعث ایجاد یکی از دغدغه‌های مهم هموطنانی شده، که سگ یا گربه دارند. و قصد مهاجرت به این کشور را دارند.

در ادامه به تفصیل به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به استرالیا می‌پردازیم.

قوانین انتقال پت (سگ و گربه) به استرالیا

در ابتدا بصورت فهرست وار به قوانین و موارد مربوط به بردن حیوانات خانگی به استرالیا می‌پردازیم:

 • انتقال بصورت غیر مستقیم
 • انتقال از طریق کارگو (بدون همراهی مسافر)
 • میکروچیپ
 • واکسیناسیون کامل
 • آزمایش تیترهاری
 • آزمایشات تکمیلی
 • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی استرالیا
 • اخذ مجوز ورود پت از استرالیا
 • قرنطینه اجباری

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می‌کنیم.

1- انتقال بصورت غیر مستقیم

متاسفانه امکان انتقال سگ ها و گربه ها از ایران بصورت مستقیم به استرالیا وجود ندارد. برای بردن حیوانات خانگی به استرالیا ابتدا باید آنها را به یکی از کشورهای مورد تایید استرالیا انتقال داد. بعد از سپری شدن مدت مشخص و انجام آزمایشات تکمیلی، می‌توان آنها را به استرالیا ارسال کرد.

۲- انتقال از طریق کارگو

استرالیا جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی همراه مسافر وجود ندارد. سگ ها و گربه ها باید حتما ارسال شوند یا اصطلاحاً انتقال حیوان از طریق کارگو انجام شود.

۳- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به استرالیا داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد استرالیا را داشته باشد.

۴- واکسیناسیون

واکسیناسیون پت باید کامل باشد. طبق قوانین استرالیا برای ورود حیوانات خانگی، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد.

۵- آزمایش تیتر هاری

از آنجایی که کشور استرالیا ویروس هاری را ریشه کن کرده است. نظارت بسیار شدیدی بر روی پیشگیری از ورود این ویروس دارد و الزام آزمایش تیتر هاری یکی از این موارد است که بصورت ۲ مرحله ای انجام می‌شود.

 •  مرحله اول در ابتدا پروسه انجام می‌گیرد (نمونه به خارج از کشور ارسال می‌شود و در یک آزمایشگاه مورد تایید استرالیا انجام می‌گیرد).
 • مرحله دوم زمانی انجام می‌شود که پت به خاک کشور مورد تایید استرالیا می‌رسد. از موارد مهم در این مورد، مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می‌شود و تکنیک انجام آزمایش و صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری است.

۶- آزمایشات تکمیلی

علاوه بر آزمایش تیتر هاری، منفی بودن تست بیماری‌های بروسلا، لیشمانیا و لپتوسپیروز هم از جمله مواردی است که از الزامات اخذ مجوز ورود حیوانات خانگی به استرالیا است.

۷- فرم ها و جداول مورد نیاز استرالیا از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن سگ یا بردن گربه به استرالیا باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور استرالیا اهمیت بالایی دارد.

۸- اخذ مجوز ورود پت از استرالیا

قبل از ورود پت به استرالیا باید با درج اطلاعات و مدارک حیوان خانگی در سامانه دولتی مربوط به این مورد اقدام به اخذ مجوز ورود پت به استرالیا کرد. زیرا بدون دریافت این مجوز از ورود حیوانات خانگی به این کشور جلوگیری به عمل می‌آید.

۹- قرنطینه اجباری

بعد از انجام همه مراحل و اخذ مجوز ورود و ارسال از طریق کارگو به ملبورن، قرنطینه اجباری ۱۰ روزه در آنجا برای حیوانات خانگی اعمال می‌شود و پس از آن امکان تحویل آنها وجود دارد. باید دقت شود که بردن حیوانات خانگی به استرالیا  و قرنطینه اجباری فقط از طریق شهر ملبورن امکان‌پذیر است.

زمان و هزینه بردن حیوانات خانگی به استرالیا

مراحل طولانی و پر تعداد انتقال حیوانات خانگی به استرالیا حداقل 7 الی 9 ماه زمان می‌برد و تقریبا هزینه بالایی دارد. شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام ده‌ها انتقال موفق به استرالیا افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر جهت بردن حیوانات خانگی به استرالیا از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

19 − هشت =