اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به آرژانتین

بردن حیوانات خانگی به آرژانتین

آرژانتین یکی از مقاصدی است که اگرچه سفر به این کشور نسبت به سایر کشورها به خصوص کشورهای اروپایی کمتر انجام می‌شود، ولی در هر صورت برای کسانی که می‌خواهند به این کشور مهاجرت کنند و حیوان خانگی خود را همراه داشته باشند این مطلب را آماده کرده‌ایم. بردن حیوانات خانگی به آرژانتین نسبت به دیگر کشورها مدارک کمتری می‌خواهد که در ادامه این مطلب به آنها اشاره کرده‌ایم.

قوانین و موارد مورد نیاز برای بردن حیوانات خانگی به آرژانتین

  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی آرژانتین
  • انتقال از طریق روش همراه مسافر و کارگو

حال در ادامه مطلب هر کدام از این موارد را بررسی می‌کنیم.

۱- میکروچیپ

اولین شرط ورود سگ به آرژانتین داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون کاشت میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد این کشور را داشته باشد.

2- واکسیناسیون کامل

طبق قوانین این کشور، برای بردن حیوانات خانگی به آرژانتین (سگ و گربه) نیاز به واکسیناسیون کامل و آپدیت می‌باشد. بیش از یکسال نباید از تاریخ آخرین واکسیناسیون سگ یا گربه شما گذشته باشد.

3- مجوزها، فرم ها و جداول مورد نیاز آرژانتین از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن سگ‌ها و گربه ها به آرژانتین باید مجوزهای مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم‌ها  طبق استاندارد آرژانتین اهمیت بالایی دارد. این کار و تکمیل کلیه فرم‌ها بهتر است توسط کسی انجام شود که قبلاً اقدام به دریافت مجوزها کرده است. یعنی تجربه لازم را در این زمینه داشته باشد. تا هنگام ورود به این کشور به مشکلی برخورد نکنید.

4- انتقال از طریق همراه مسافر

بردن حیوانات خانگی به آرژانتین از ایران از طریق همراه مسافر و کارگو امکان پذیر است. شما می‌توانید با توجه به رعایت موارد و زمانبندی مناسب برای بردن حیوانات خانگی به آرژانتین از هر یک از این دو روش استفاده نمایید.

اگر قوانین بردن حیوانات خانگی به آرژانتین را رعایت نکنیم چه اتفاقی می‌افتد؟

در صورتی که فردی مدارک ناقص برای سگ یا گربه خود تهیه کند در ابتدا اقدام به برگشت پت به کشور مبدا می‌گردد. یا در صورتی که امکان قرنطینه فرودگاهی مهیا باشد، قرنطینه فرودگاهی اعمال می‌گردد. در صورتی که صاحب پت از انجام این کار و قبول هزینه‌های آن امتناع کند متاسفانه یوتانازی در دستور کار قرار می‌گیرد.

بنابراین بهتر است برای بردن حیوانات خانگی به آرژانتین حتماً از طریق شرکتی معتبر اقدام نمایید. ایران پت تراول با تجربه انتقال و انجام صدها پرونده در این رابطه اولین شرکت انتقالی حیوانات خانگی به صورت بین‌المللی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 1 =