اتحادیه اروپا

بردن حیوانات خانگی به نیوزلند

بردن حیوانات خانگی به نیوزلند

قوانین ارسال و بردن حیوانات خانگی به نیوزلند

به جرات می توان گفت یکی سخت ترین و پیچیده ترین مقاصد برای انتقال حیوانات خانگی، کشور نیوزلند می باشد. بردن حیوانات خانگی به نیوزلند با مواردی همراه خواهد بود که ممکن است به تنهایی و بدون استفاده از شرکت حمل و نقل حیوانات خانگی میسر نباشد.

از آنجایی که اخیرا مقصد بسیاری از ایرانیان برای مهاجرت، کشور نیوزلند است ، مراحل سخت انتقال حیوانات خانگی به این کشور باعث ایجاد یکی از دغدغه های مهم هموطنانی شده است که سگ یا گربه دارند و قصد مهاجرت به نیوزلند را نیز دارند.

در ادامه به تفضیل به شرایط انتقال و بردن سگ ها و گربه ها به نیوزلند می پردازیم.

قوانین انتقال پت (سگ و گربه) به نیوزلند

در ابتدا بصورت  فهرست وار به قوانین انتقال حیوان خانگی به این کشور می پردازیم:

  • انتقال بصورت غیر مستقیم
  • انتقال از طریق کارگو ( بدون همراهی مسافر )
  • میکروچیپ
  • واکسیناسیون کامل
  • آزمایش تیترهاری
  • آزمایشات تکمیلی
  • مجوزها، فرم‌ها و جداول درخواستی نیوزیلند
  • اخذ مجوز ورود پت از نیوزیلند
  • قرنطینه اجباری

حال در ادامه مطلب هر کدام از موارد را بررسی می کنیم.

1- انتقال بصورت غیر مستقیم

متاسفانه امکان انتقال سگ ها و گربه ها از ایران بصورت مستقیم وجود ندارد و برای بردن حیوانات خانگی به نیوزلند ابتدا باید آنها را به یکی از کشورهای مورد تایید انتقال داد و بعد از سپری شدن مدت مشخص و انجام آزمایشات تکمیلی، می‌توان آنها را به نیوزلند ارسال کرد.

۲- انتقال از طریق کارگو

نیوزلند جز آن دسته از مقاصدی است که امکان بردن حیوانات خانگی بصورت همراه مسافر وجود ندارد و سگ ها و گربه ها باید حتما ارسال شوند یا اصطلاحا کارگو شوند.

۳- میکروچیپ

اولین شرط بردن حیوانات خانگی به نیوزلند داشتن میکروچیپ است. در واقع بدون داشتن میکروچیپ هیچ کدام از مدارک اعتبار نخواهد داشت. در ضمن میکروچیپ کاشت شده باید استاندارد این کشور را داشته باشد.

۴- واکسیناسیون

واکسیناسیون حیوان خانگی شما باید کامل باشد. طبق قوانین این کشور برای ورود حیوانات خانگی، سگ ها و گربه ها باید واکسیناسیون کامل و آپدیت داشته باشند. نباید بیش از یکسال از آخرین واکسن‌های ویروسی گذشته باشد. در غیر این صورت امکان بردن حیوانات خانگی به نیوزلند ممکن نیست.

۵- آزمایش تیتر هاری

از آنجایی که کشور نیوزلند ویروس هاری را ریشه کن کرده است، نظارت بسیار شدیدی بر روی پیشگیری از ورود این ویروس دارد و الزام آزمایش تیتر هاری یکی از این موارد است که بصورت ۲ مرحله ای انجام می‌شود.

 مرحله اول در ابتدا پروسه انجام می‌گیرد (نمونه به خارج از کشور ارسال می‌شود و در یک آزمایشگاه مورد تایید نیوزلند انجام میگیرد).

مرحله دوم زمانی انجام می‌گیرد که پت به خاک کشور مورد تایید می‌رسد.

از موارد مهم در اینباره: مورد تایید بودن آزمایشگاهی که نمونه به آن ارسال می‌شود، تکنیک انجام آزمایش و صحت موارد قید شده در برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری است.

۶- آزمایشات تکمیلی

علاوه بر آزمایش تیتر هاری، منفی بودن تست بیماری های بروسلا، لیشمانیا و لپتوسپیروز هم از جمله مواردی است که از الزامات اخذ مجوز بردن حیوانات خانگی به نیوزلند است.

۷- فرم ها و جداول مورد نیاز نیوزیلند از کشور مبدا

مثل بقیه کشورهای جهان برای بردن سگ یا بردن گربه به نوزیلند باید مجوزات مخصوص آن کشور را تهیه کرد. جزئیات تکمیل کردن فرم ها برطبق استاندارد کشور مقصد اهمیت بالایی دارد.

۸- اخذ مجوز ورود پت از نیوزیلند

قبل از ورود پت به نیوزلند باید با درج اطلاعات و مدارک حیوان خانگی در سامانه دولتی مربوط به این مورد اقدام به اخذ مجوز ورود پت به این کشور کرد. زیرا بدون دریافت این مجوز از ورود حیوانات خانگی به نیوزلند جلوگیری به عمل می‌آید.

۹- قرنطینه اجباری

بعد ار انجام همه مراحل و اخذ مجوز ورود و ارسال از طریق کارگو به نیوزلند، قرنطینه اجباری ۱۰ روزه در آنجا برای حیوانات خانگی اعمال می‌شود و پس از آن امکان تحویل آنها وجود دارد.

مراحل طولانی و پر تعداد بردن حیوانات خانگی به نیوزلند حداقل ۶ الی ۸ ماه زمان میبرد و تقریبا هزینه بالایی دارد.

شرکت ایران پت تراول با توجه به انجام ده ها انتقال موفق به نیوزلند افتخار دارد خدمات خود را در این رابطه به هموطنان عزیز ارائه دهد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد چگونگی بردن حیوانات خانگی به نیوزلند از طریق یکی از درگاه‌های تماس با ما در ارتباط باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × 5 =