اخذ مدارک پت جهت مهاجرت

ایران پت تراول افتخار دارد کلیه مدارک مورد نیاز پت جهت مهاجرت برای انجام سفری بی دغدغه همراه با حیوانات خانگی را با ارائه یک پکیج کامل برای شما به انجام برساند . ایران پت تراول تنها شرکت در ایران برای اخذ مدارک پت جهت مهاجرت می‌باشد.

در مهاجرت پت، به همراه نداشتن کامل یا اشتباه در اطلاعات مدارک می‌تواند عواقب جبران ناپذیری به دنبال داشته باشد. بسیاری از کشورها  اقدام به برگرداندن پت به کشور مبدأ می‌‌‌‌‌‌‌کنند. و تمام هزینه‌های ایرلاین بر عهده صاحب پت خواهد بود. نکته مهم اینجاست که ایران به عنوان مبدأ سفر هموطنان اجازه ورود حیوانات را بدون صاحبشان نمی‌دهد پس در صورت برگشت خوردن حیوانات به ایران، باید صاحب حیوانات هم به ایران برگردد. و امکان ارجاع حیوانات به تنهایی به مقصد ایران وجود ندارد.

قوانین قرنطینه پت در کشورها

بعضی از کشورهای دیگر مثل انگلستان، در صورت اشکال در مدارک آپشن قرنطینه را هم در نظر می‌گیرند. که البته تمام هزینه‌های آن به عهده صاحب حیوان است. و از لحاظ زمانی قرنطینه 3 ماهه در کشورهای اروپایی و انگلستان می‌تواند پیامد نقص در مدارک باشد.

متاسفانه در صورت عدم پرداخت هزینه‌های ایرلاین یا قرنطینه، کشورها در مواجه با حیواناتی که مدارک کامل را به همراه ندارند‌، مرگ آسان یا یوتانازی را در دستور کار خود قرار می‌دهند.

مدارک مربوطه باید با توجه به مقصد افراد تهیه و تنظیم شوند. زیرا هر کشوری فرم‌ها و جداول خاصی خود را بر اساس مقررات خودشان نیاز دارند.

بطور مثال بسیاری از کشورها فرم‌های خاص دارند تحت عنوان Health Certificate که باید بر اساس مشخصات پت و اطلاعات صاحبین آن‌ها تکمیل شوند. بعد از تکمیل این فرم‌ها تأیید سازمان دامپزشکی مورد نیاز است. اما از نظر اینکه مدارک بعد از تأیید چقدر اعتبار خواهند داشت در مقاصد مختلف متفاوت است. در تکمیل این فرم‌ها تطابق اطلاعات قید شده با سایر مدارک، اطلاعات شناسنامه پت و مدارک هویتی صاحب پت اهمیت بالایی دارد.

مدارک مربوط به درمان ضد انگلی با توجه به استاندارد کشور مقصد باید تهیه شود. این که کدام داروها در درمان ضد انگلی داخلی و خارجی مورد تأیید کشور مقصد است واز لحاظ زمانی با چه فاصله‌ای از ورود پت به کشور مقصد این درمان باید انجام شود از مسائل مهم تهیه این دسته از مدارک است. مثلاً استفاده از داروی آیور مکتین برای درمان انگل‌های خارجی در مهاجرت حیوانات خانگی به مکزیک مورد قبول است. اما برای مهاجرت سگ و گربه به امارات، استفاده از این دارو برای درمان انگل‌های خارجی کافی نیست.

مهاجرت حیوانات خانگی در دوران کرونا

بعد از همه گیری کرونا، با اینکه موارد ابتلا گربه‌ها و سگ‌ها به بیماری کوید 19 در کل دنیا بسیار بسیار ناچیز بوده اما برخی از کشورها جهت پیشگیری از ورود ویروس‌های جهش یافته که شاید هنوز  به طور کامل شناخته شده نباشند، برای حیوانات خانگی هم محدودیت‌ها و قوانینی را در نظر گرفته‌اند. بطوری که به همراه داشتن فرم‌های مخصوص عدم ابتلا به کرونا حیوانات با تأیید سازمان دامپزشکی  و گاهاً انجام تست PCR برای حیوانات قبل از ورود به این کشورها الزامی است. بطور مثال برای سفر به کشور اندونزی ریپورت تست PCR کرونا حیوانات را باید حتماً به همراه داشته باشید.

برگه ریپورت آزمایش تیتر هاری از اهمیت بالایی برخوردار است. اما صرف داشتن برگه تأمین‌کننده صحت مدارک نیست. بلکه تاریخ‌ها، اطلاعات مربوط به واکسن و اطلاعات مربوط  به پت باید تطابق کامل با استانداردهای خواسته شده باشد. اهمیت تاریخ صدور ریپورت تیتر هاری و انقضای آن از مواردی است که طبق مقررات کشورهای مختلف متفاوت است.

انجام کاهای اداری از دیگر موارد تهیه پکیج مدارک است. مدارک باید به تأیید سازمان دامپزشکی برسد و مراحل اداری آن طی شود. مجوز خروج حیوانات از سازمان دامپزشکی اخذ گردد و نامه خروج حیوانات به اداره گرگ فرودگاه ابلاغ گردد.

اخذ کلیه مدارک از سازمان دامپزشکی در پکیج مدارک پیش بینی شده است.

بسیاری از کشورها برای اثبات اینکه حیوان خانگی مورد انتقال برای خرید و فروش به کشور مقصد منتقل نمی‌شوند، مدارک خاص احتیاج دارند. که مدارک مذکور باید به امضا صاحبین حیوانات خانگی برسند. این موارد در واقع تعهدی است که صاحب حیوان برای عدم واگذاری یا فروش حیوانات باید بدهد تا هیچ گونه استفاده تجاری از این حیوانات انجام نگیرد.

شناسنامه حیوانات خانگی برای سفر به کشورهای مختلف باید استانداردهای خاصی داشته باشند، تا مورد تأیید قرار بگیرند. به این نکته مهم باید دقت شود که همه تاریخ‌ها، لیبل‌ها و مشخصات ذکر شده در شناسنامه باید با فرمت مورد نیاز کشور مقصد تطابق داشته باشد.

پاسپورت حیوانات خانگی

پاسپورت پت (پاسپورت سگ یا پاسپورت گربه) یکی از مواردی است که در کشورهای اتحادیه اروپا وجود دارد. اما در ایران به آن شکل مشخص وجود ندارد و اساساً این که فردی بتواند برای سگ یا گربه خودش پاسپورت حیوانات خانگی دریافت کند و تنها با آن پاسپورت پت بتواند، حیوان خانگی خود را به کشورهای مختلف ببرد، وجود خارجی ندارد. مدارک مورد نیاز هر مقصد پکیجی از مدارک مختلف است. که هر کدام بخشی از صلاحیت ورود حیوانات خانگی به کشور مقصد را اثبات می‌کنند. و به همراه داشتن همه مدارک خواسته شده ورود بدون قرنطینه حیوانات را به مقصاد مختلف تضمین می کند.

موارد گفته شده تنها بخشی از مدارک روتین بسیاری از کشورها است. حال آنکه مقاصد مختلف مدارک خاصی نیاز دارند حتماً باید مسافرین آنها را به همراه داشته باشند. از آنجایی که اخذ مدارک مورد نیاز بعضی از کشورها ممکن است 3 تا 6 ماه زمان ببرد، لذا برای تهیه هرچه سریعتر پکیج مدارک برای مقصد مورد نظرتان از طریق یک از درگاه های ارتباطی با ما تماس بگیرید.