سوالات متداول

موارد عمومی

باید عکس صفحات شناسنامه پت، بصورت واضح و خوانا برای کارشناسان شرکت جهت بررسی ارسال شود.

بله، امکان انجام کار بدون حضور در تهران در همه استان ها مهیا است.

زودترین زمان خروج حیوانات خانگی 4 ماهگی است. در صورتیکه واکسن هاری در 3 ماهگی تزریق شده باشد.

صفر تا صد روند اخذ مدارک فرودگاهی توسط ایران پت تراول انجام می‌شود.

خدمات شرکت فقط مربوط به سگ ها و گربه ها است. فعلاً خدماتی برای پرندگان، جوندگان و حیوانات اگزوتیک موجود نمی‌باشد.

در صورت تکمیل بودن مدارک به هیچ عنوان پت قرنطینه نمی‌شود ولی بعضی از مقاصد مثل مالزی و استرالیا و … قرنطینه اجباری دارند که از قبل باید رزرو شود.

مدارک و آزمایش‌ها

مدت زمان تهیه مدارک با توجه به هر مقصدی متفاوت است مثلاً برای مقصد ترکیه یک الی یکماه و نیم، اتحادیه اروپا 3 ماه و استرالیا حداقل 6 ماه زمان می برد.

در ابتدا صاحب پت باید اقدام به برگرداندن حیوان خانگی خود به کشور مبدا بکند. یا اگر امکان قرنطینه در فرودگاه مهیا بود، قرطینه فرودگاهی (گاهاً تا 3 ماه) انجام می‌گیرد. و اگر صاحب پت مسئولیت و هزینه‌های این کار را متقبل نشود (که معمولاً هزینه بسیار زیادی است)‌، مرگ آرام یا اصطلاحاً یوتانازی انجام می‌گیرد.

حداقل 1 ماه و حداکثر 11 ماه از آخرین واکسن هاری باید گذشته باشد تا بتوان نمونه‌گیری جهت انجام آزمایش تیتر هاری را انجام داد.

میکروچیپ پیش شرط اول برای شروع روند اخذ مدارک است.

خیر، روند کاشت میکروچیپ در حد یک تزریق است و نیازی به بیهوشی و جراحی نیست.

به دامپزشک حیوان خانگیتان مراجعه کنید و میکروچیپ را تلقیح کنید. اگر جای خاصی را مد نظر ندارید ما می‌توانیم مراکز مناسب برای انجام این کار را معرفی کنیم.

آزمایش تیتر هاری، اندازه‌گیری میزان آنتی‌بادی تولید شده در بدن پت شماست که بعد از تزریق واکسن هاری ایجاد می‌شود. و نشانگر میزان مقاومت پت شما به ویروس هاری است.

بستگی به مقصد متفاوت است ولی در 90% موارد الزامی است.

در 90% مقاصد مسافرین مثل اتحادیه اروپا، آمریکا، استرالیا و … لیست خاصی از آزمایشگاه‌ها مورد قبول هستند که هیچکدام در داخل کشور نیستند. پس باید نمونه به آزمایشگاه‌های مورد تایید در خارج از کشور ارسال شود.

برخی از کشورها زمان‌بندی خاص را بعد از مشخص شدن جواب آزمایش تیتر هاری برای ورود حیوانات به کشورشان تعیین کرده‌اند که به “دوره انتظار” معروف است. مثلاً دوره انتظار در مورد کشورهای اتحادیه اروپا 3 ماه بعد از تاریخ نمونه‌گیری است این دوره برای آمریکا 45 روز و در مورد استرالیا 6 ماه است.

اگر چه این اتفاق نادر است ولی در صورت منفی شدن باید واکسن هاری مجدد تزریق شود و بعد از 30 روز مجدداً نمونه‌گیری انجام شود.

قوانین پرواز و ایرلاین

هر مسافر به ازای هر پاسپورت می‌تواند 2 حیوان خانگی از کشور خارج کند.

خیر، هر مسافری که قصد حمل پت را دارد موقع خرید بلیط باید به ایرلاین مربوطه اطلاع دهد تا حضور پت روی پرواز مسافر رزرو شود. باید دقت شود که ظرفیت هر پرواز برای حمل پت محدود است.

فشار، اکسیژن و درجه حرارت قسمت بار در بخش نگهداری حیوانات عیناً مثل کابین است و امکان ایجاد مشکل بسیار ناچیز است.

استاندارد باکس در مورد داخل کابین و قسمت بار متفاوت است. در ضمن هر ایرلاین استاندارد خودش را برای باکس ها در نظر دارد. شما می‌توانید از راهنمایی مشاورین ما در طول پروسه درباره این موضوع کمک بگیرید.

ایرلاین‌های ترکیش، لوفتانزا، قطر از جمله ایرلاین‌های مناسب برای حمل پت می‌باشند.