علیرغم اینکه ایرکانادا از مبدا ایران پروازی ندارد بسیاری از صاحبان حیوانات خانگی که به کانادا سفر میکنند ممکن است یک پرواز داخلی با این ایرلاین داشته باشند

حیوانات خانگی در این ایرلاین می توانند داخل کابین، checked baggage و کارگو (ارسال بدون همراهی مسافر) پذیرش شوند. اگر وزن پت با باکس زیر هشت کیلو باشد می توانید داخل سافت باکس (با اندازه های مشخص) همراه خود داشته باشید. در صورت بیشتر بودن وزن، پت بصورت checked baggage داخل هارد باکس (با اندازه های مشخص) می تواند درپرواز شما ولی در قسمت مخصوص حیوانات باشد. در صورتی که وزن پت با باکس بالای ۴۵ کیلوگرم باشد باید از خدمات کارگو این ایرلاین برای جابجایی آن استفاده کنید.

هر مسافر می تواند فقط یک سگ یا گربه در کابین و حداکثر دو سگ یا گربه بصورت checked baggage همراه خود داشته باشد

سن پت شما باید حداقل ۱۲ هفته باشد و اگر در کابین پذیرش شده باشد باید در طول پرواز زیر صندلی جلویی شما باشد. مسافرانی که پت همراه دارند نمی توانند آنلاین چک-این کنند و حتما باید نیم ساعت قبل از زمان توصیه شده برای چک-این حضورا به کانتر مراجعه کنند.

با توجه به اینکه تمام هواپیماهای این ایرلاین برای کنترل دما در قسمت مخصوص حیوانات مجهز نیستند، اگروزن پت شما بیش از هشت کیلو باشد، محدودیت های دمایی تاثیر مهمی در پذیرش پت شما بصورت checked baggage خواهد داشت.

ایرکانادا از ۱ نوامبر تا ۳۱ مارچ وقتی دما صفر درجه یا پایینتر باشد، فقط در پروازهای انجام شده با ایرباس  ( A319-100A320-200 – A321-200) حیوانات خانگی را می پذیرد.

محدودیت اوج سفرهای زمستانی (Peak winter travel restrictions) یکی دیگر از محدودیت های مهم این ایرلاین برای پذیرش حیوانات خانگیست. این ایرلاین بخاطر افزایش حجم سفر از ۱۵ دسامبر تا ۱۲ ژانویه پذیرش پت از نوع کارگو و checked baggage ندارد. بنابراین اگر قصد سفر با پت به کانادا را دارید و برای رسیدن به شهر مقصد باید از پروازهای این ایرلاین استفاده کنید بهتراست این محدودیت های دمایی را مدنظر قرار دهید.